Sporun içinde bunlara yer yok

İstanbul’da U-16 genç erkekler kategorisinde gerçekleşen özel bir basketbol müsabakasında, Sortie ve Çatalca Muratbey kulüpleri karşı karşıya geldi. Müsabakada Sortie takımı antrenörü Özlem B.; herkesin gözü önünde oyuncusuna saldırıp, defalarca tokat atarak darp etmiştir. Daha sonra müsabakayı yöneten hakeme çöp kovası fırlatmıştır.

Saha içinde bekledikleri sonucu alamayan fanatik ruhlu, bu ve benzeri kişilerin tutum ve eylemleri bundan önce olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da Türk Sporuna derin yaralar açmaya ve büyük zararlar vermeye devam edecektir.
Sporun Fair-Play ruhuna, onuruna yakışmayacak eylemler basketbol ailesinin bir parçası olan hakem camiamızı da ve dolayısı ile basketbol içerisinde var olan bütün herkesi hem üzmüş hem de derinden sarsmıştır.

Yetkililerin en ağır cezaları vereceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Kimse unutmasın ki hiç bir sporcu ve hakem “darp edilmek ve hakarete maruz kalmak” için sahaya çıkmaz. Daha ağır sonuçlar ortaya çıkmadan böyle kötü niyetli kişilerin, gerek yetkililer gerekse yöneticilerin engellemeleri gerekmektedir.

Genç oyuncu ve hakem arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar tekrar iletiyor, böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

İSTANBUL BASKETBOL HAKEMLERİ DERNEĞİ